Emlak Konut

EMLAK KONUT GYO Genel Müdür Mesajı

Değerli Ortaklarımız,

Sektöründe 60 yılı aşan bir tecrübenin getirdiği kurum kültürü, yönetim anlayışı ve Türkiye konut sektöründe geliştirdiği iş modelleri üzerinden ürettiği projeler ile ülkemizde yeniliklerin kaynağı haline gelmeyi başaran Emlak Konut adına hepinizi selamlıyorum. Haziran ve Temmuz ayında ihale ettiğimiz 7 proje ile 11 milyar TL’lik bir değer oluşturma başarısı gösterdik. 

2017 yılının ikinci çeyreğiyle beraber girilen yeni dönemin piyasalar üzerindeki olumlu etkisi dahilinde, gayrimenkul firmalarının ihalelerimize yoğun ilgisi ve rakamların bu seviyelere çıkması, gerek ülkemize gerekse de Emlak Konut GYO’ya olan güvenin işareti. Türkiye’nin büyümesi ve kalkınmasını destekleyen Emlak Konut GYO olarak gelişen vizyonumuzla beraber daha güçlü Türkiye için çalışmaya ve istihdam sağlamaya devam ediyoruz. 2017 planlarımızı açıklarken bu yıl için 1.5 milyar TL’lik arsayı ihale edeceğimizi ve bu ihaleler neticesinde 11 milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Mevcut ihale takvimimiz değerlendirildiğinde ihalesini yapacağımız yeni arsalarla birlikte yıl sonu itibariyle projelerimizin toplan hasılatının 15 milyar TL’ye ulaşmasını beklemekteyiz. Sürdürülebilir kalkınmanın göstergesi olarak bugüne kadar devletimizin de desteğiyle birçok adım attık, piyasada oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda elimizi taşın altına koyup kampanyalar düzenledik, atılımlar yaptık, finans kuruluşlarıyla iş birliği içinde olduk. Her zaman dile getirdiğim gibi biz Emlak Konut olarak ülkemizin yarınlarına güveniyoruz, İnşallah şu ana kadar ihalesini tamamladığımız 7 projemiz haricinde yılın ikinci yarısında ise Florya, Teşvikiye ve Küçükçekmece arsalarımızın da ihalesini yapmayı planlamaktayız. 2018 yılının hem ülkemiz hem de sektörümüz adına çok daha iyi bir yıl olacağına inancım tam. Emlak Konut olarak yeni girdiğimiz bu yıla çok iyi hazırlandık, sağlam hedefler koyduk ve bu hedeflere ulaşmamızı sağlayacak araçları belirledik.

Sözlerimi noktalarken, Emlak Konut Genel Müdürü olarak, şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına siz değerli ortaklarımızı selamlar, tüm ülkemize bizlere verdikleri katkılardan ötürü teşekkür eder, çalışmalarımızda emeği olan herkese başarılı bir yıl dilerim. 

 

 Saygılarımla,

 

MURAT KURUM

EMLAK KONUT GYO A.Ş GENEL MÜDÜRÜ